Prace porządkowe przy kompleksie naturalnych tras rowerowych

Dział Gospodarki Komunalnej poza standardowymi pracami w zakresie gospodarki odpadami, utrzymania czystości i porządku w mieście, zakładaniem i utrzymaniem zieleni miejskiej, jakie wynikają z zawartych z Gminą Solec Kujawski umów, wykonuje również szereg innych zadań, objętych zleceniami, realizowanymi wedle bieżących potrzeb.

Jedną z takich prac w ostatnich dniach było uprzątnięcie terenu naturalnych tras rowerowych, jakie kilka lat temu zostały zbudowane w lesie przy ul. Kujawskiej.

Już w najbliższych dniach – 23.09.2023 roku – na terenie tym zostaną zorganizowane zawody o puchar Kompleksu naturalnych tras rowerowych w Solcu Kujawskim. Organizatorem wydarzenia jest klub sportowy UKS „Top” Solec Kujawski, który nie pierwszy już raz zachęca mieszkańców do aktywnego wypoczynku na dwóch kółkach z odrobiną rywalizacji w tle. Ze swojej strony dziękujemy organizatorom szczególnie za odpowiednio wczesne zgłoszenie do Urzędu Miejskiego potrzeby wykonania prac, co pozwoliło na bezproblemowe zaplanowanie tego zadania w naszym napiętym harmonogramie. Trzymamy kciuki za wszystkich uczestników i życzymy świetnej zabawy.

Do wszystkich mieszkańców apelujemy też o uszanowanie, tak tego zakątka dla amatorów dwóch kółek, jak i każdej innej przestrzeni publicznej, miejskiej, która służy przecież nam wszystkim. Prace, jakie realizowaliśmy na terenie tras nie miały dużego związku z ekspansją natury, raczej były one wynikiem dewastacji i niewłaściwego korzystania ze zbudowanej infrastruktury. Piszemy o tym przy okazji robót przy trasach rowerowych, gdyż niestety nie są to pierwsze prace porządkowe, jakie wykonywaliśmy w tym miejscu.

Zapraszamy również do obejrzenia krótkiej galerii, którą udostępniamy Państwu za zgodą autorów zdjęć  – UKS „Top” Solec Kujawski.